Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Inspector Resurse Umane Informatii despre companie
Nume persoana contact BAT CARMEN
Email persoana de contact carmen.bat@selina.ro
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5) N
Categorie Resurse umane
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 2
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 0
Cod COR (6 caractere)(*2) 333304
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) 8 ORE
Salariul de încadare (*7) 000
Alte avantaje (*8)
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10)
Postat 03/15/2017
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 03/15/2017
Nr. job-uri 2
Data expirarii 04/15/2017
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Cerinte:

-         Absolvent/a de studii superioare finalizate

-         Experienta anterioara intr-o pozitie similara (minim 1-3 ani)

-         Atestat Inspector Resurse Umane

-         Experienta relevanta in administrare, salarizare

-         Cunostinte avansate de legislatie a muncii

-          Excelente abilitati de comunicare si organizare, nivel inalt de implicare si responsabilitate, abilitati specifice (lucrul cu cifrele), atentie la detalii.

Responsabilitati:

-         Intocmeste contracte de munca, acte aditionale, decizii de incetare a contractelor de munca, fise de lichidare; diverse tipuri de adeverinte (medic, ajutor social, vechime etc)

-         Opereaza toate modificarile in sistemul programul Revisal corect si la timp

-         Gestioneaza dosarele de personal

-         Introducere si operare date in aplicatia de salarizare (salarii, tichete de masa, conturi IBAN, date inscrise in certificatele de concediu medical, contravaloare avansuri din salarii, sume ce reprezinta retineri din salariu si popriri, modificari referitoare la locul de munca, cereri de deduceri, cereri prin care se solicita ajutor nastere, ajutor casatorie, ajutor deces, concedii pentru evenimente deosebite, bonusuri, prime, contravaloare sume aferente compensarii numarului de zile de concediu de odihna neefectuat sau a retinerilor pentru a compensa numarul de zile de concediu efectuate suplimentar

-         Consiliaza salariatii cu privire la modul de calcul al salariilor, concediilor (de odihna, medicale)

-         Intocmeste calculul salarial, precum si a intregii documentatii ulterioare calculului salarial (note contabile, Declaratia 112 etc.)

-         Efectueaza rapoarte lunare in functie de solicitari (nou angajati, numar lichidari, statistica, numarul de cazuri de concediu medical, numarul si valoarea orelor suplimentare etc.).

Twitter Share on facebook