Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job INGINER MENTENANTA Informatii despre companie
Nume persoana contact Dume Adina-Sorina
Email persoana de contact adina.dume@external.comau.com
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5)
Categorie Auto
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 1
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 0
Cod COR (6 caractere)(*2) 242107
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) cod: N/ 8 ore/zi
Salariul de încadare (*7) Negociabil
Alte avantaje (*8)
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10)
Postat 08/07/2017
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 09/18/2017
Nr. job-uri 1
Data expirarii 11/30/2017
Locatie
Descriere

Candidatul ideal

Grupul Comau iti poate oferi sansa de a fi parte a unui mediu multicultural si dinamic cu focus pe inovatie. Ai avea oportunitatea de a te dezvolta profesional si de a tinti spre excelenta. Marea echipa Comau priveste catre viitor cu entuziasm si pasiune si e in permanenta deschisa la noi si noi provocari.
Si nu doar atat… daca doresti sa lucrezi pentru clinti precum: FIAT, FORD, MASERATI, FERRARI, ALFA ROMEO, LANCIA, MERCEDES, DACIA, RENAULT, VOLVO, JAGUAR, LAND ROVER, BOEING, grăbește-te să ne contactezi!
Te vor ajuta:

  • abilitățile tale dobandite in urma absolvirii unor studii superioare de profil tehnic (mecanic/automatizari sau alte specializari relevante )
  • cunostintele de inginerie mecanica, electro-mecanica, pneumatica, hidraulica, prelucrare prin aschiere
  • cuosterea limbii engleze
  • abilitatile de comunicare si leadership

Deasemenea, ia in calcul ca vei avea tot sprijinul nostru pentru a invata si a te dezvolta!

Descrierea jobului

Comau se concentreaza pe furnizarea unor solutii de un inalt profesionalism care se bazeaza pe principiul eficientei, flexibilitatii si durabilitatii. Ce vei face in acest context ? :

  • vei coordona si monitoriza activitatile de mentenanta (corectiva, preventiva si predictiva) si vei elabora / revizui planurile de actiuni.
  • vei urmari şi vei raspunde de buna funcţionare a instalaţiilor şi utilajelor din cadrul unitatilor de productie, precum si instalarea de utilaje noi
  • KPI management: definirea, urmarirea si asigurarea indeplinirii indicatorilor de performanta de mentenanta
  • normarea atenta a activitatilor in vederea optimizarii activitatii departamentului
  • inregistrarea, colectarea, monitorizarea, analiza, evaluarea si raportarea de date (stationari utilaj, costuri, termene, etc.), identificare si implementarea de solutii pentru rezolvarea, imbunatatirea si optimizarea problemelor relationate mentenantei.

Practic, vei face tot ceea ce este necesar pentru ca milioane de oameni să se bucure, pentru multă vreme de rezultatele muncii noastre!

Descrierea companiei

Comau este lider mondial dovedit în sisteme de manufacturare avansate, soluții de automatizareinovatoare și servicii, specializată în prelucrare și montaj linii de sudură și asamblare caroserie, prelucrare și asamblare tren de acționare și de rulare, robotică şi mentenanță, precum şi în sisteme avansate de producție şi servicii de mediu pentru o gamă largă de sectoare industriale.
Având sediul central în Torino, Italia, cu o rețea internațională ce se extinde în 17 țări, cu peste 12,600 de angajați, în 33 de locații, Comau utilizează ultimele tehnologii și procese pentru a furniza sisteme avansate la cheie, care în mod constant depăşesc aşteptările clienţilor săi.

Twitter Share on facebook