Denumire ocupatie
Categorii
Localitate
Informatii job Administrator IT Informatii despre companie
Nume persoana contact Camelia Bot
Email persoana de contact camelia.bot@grasstech.com
Din 01/01/1970
Informații de locuri de muncă
Tip job Norma intreaga
Durata (*5) Nedeterminata
Categorie Industrie
Din care: Vacante ca urmare a incetarii raporturilor de munca (0 daca nu exista) 1
Din care: Nou create (0 daca nu exista) 0
Cod COR (6 caractere)(*2) 252901
Denumite ocupatie ucenicie (*3a)
Cod COR ucenicie (*3b)
Denumirea calificarii care se obtine (*3c)
Codul Calificarii ucenicie (*3d)
Oferta valabila si pt. Cetatenii Uniunii Europene Da
Alte conditii (*4)
Durata muncii (*6) N - 8 ore.zi
Salariul de încadare (*7) 5000
Alte avantaje (*8) Transport din Oradea cu microbuz Tichete de masa Prima de Paste, de vacanta, de Craciun Bonus anual Spor pentru vechimea in firma Asigurarea de accidente
Modul de solutionare a ofertei (*9)
Observatii (*10) N - nu a mai fost comunicat la AJOFM
Postat 06/10/2021
cerintele
Educatie maxima
Gradul/Titlu
Experienta maxima
Stare loc de muncă
Data publicarii 06/10/2021
Nr. job-uri 1
Data expirarii 07/31/2021
Locatie
[Oradea,Romania ]
Descriere

Cunoștințe necesare

  • studii universitare tehnice – în domeniul Informaticii
  • cunoștințe Windows Server 2008, 2012 sau 2016, (Active Directory, GPO; DHCP, etc.)
  • cunoștințe VMware; Backup / Restore, Clone, Edit, etc.
  • cunoștințe Microsoft Office 365, (Word, Excel, Outlook, Access), Exchange Online
  • cunoștințe de Networking (VLAN, LAN, WAN, VPN, VOIP)
  • cunoștințe Mentenanta periferice; (imprimante, scanere, printere Bar Code, etc.)
  • cunoștințe Sisteme supraveghere video CCTV si IP
  • certificări, Cisco sau Microsoft, (constituie avantaj)
  • experiență profesională de minim 3 ani într-o poziție similară
  • limba engleză – nivel avansat scris și vorbit
  • carnet conducere categoria B

Responsabilitati principale

  • Urmărește funcționarea sistemelor de calcul, ține evidența stării tehnice a fiecărui echipament și a modului de rezolvare al disfuncționalităților
  • Asigură integrarea în sistem a echipamentelor noi
  • Planifică și organizează acțiunile de întreținere preventivă și curentă
  • Participă la instalarea și testarea echipamentelor și configurațiilor noi, ca și la acțiunile de întreținere periodică și depanare
  • Gestionează accesul utilizatorilor la sistem și urmărește încărcarea sistemului, în scopul creșterii eficienței în exploatare și a comodității în utilizare
  • Elaborează și experimentează metode și tehnici noi, care conduc la o gestionare optimă a resurselor hardware și la îmbunătățirea activității de service
  • Gestionează documentațiile tehnice și suporții magnetici destinați salvării și restaurării sistemului de operare
  • Asigură actualizarea sistemelor de operare și a programelor instalate
  • Analizează incidentele produse în sistem și acordă asistență software utilizatorilor
  • Identifică anomaliile manifestate în funcționarea echipamentelor și a sistemelor de operare și elaborează soluții pentru eliminarea lor
  • Acordă asistență tehnică și consultanță utilizatorilor privind modul de utilizare a sistemelor de calcul
Twitter Share on facebook